Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Navrhuji jiný postup. Počkat si na tutovku jako teď ty Rumuny nebo pozapomenuté Poláky a na co nejdřívější data. Spekulovat na to, co nejspíš nepoletí, bez podložení nějakým nově vydaným zákazem, jedině s Wizz Flex v akci za ojro.

0 Citovat

paklize se da koupit draha letenka (jako ted napr. LTN-OTP) za cca 400 GBP, pak si myslim, ze ta ztrata 11GBP za wizz flex nebude tak bole. Sance i tak vidim tak na 80%. V pripade, ze se musi koupit vice letenek (samozrejme zalezi na kreditu investora :-)), je i potencionalni prohra a pouziti vicenasobne wizz flexu pomerne draha a nerentabilni zalezitost :-D.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

 11GBP za wizz flex

WizzFlex stojí 10GBP. (11 je to EUR)

0 Citovat

Každopadně, když letenka s flexem nevyjde, není třeba ji rušit a tím přijít o poplatek za flex, stačí ji jen přebookovat na "vhodnějšího" kandidáta v podobné ceně

0 Citovat

aga.endy napsal(a):

Každopadně, když letenka s flexem nevyjde, není třeba ji rušit a tím přijít o poplatek za flex, stačí ji jen přebookovat na "vhodnějšího" kandidáta v podobné ceně


To je dalsi dobry travelhack! I kdyz, kdyz nad tim tak premyslim, nevyjde to nastejno? Kdyz se udela rebooking v ramci wizz flex, tak wizz flex jakoby propadne, nebo se mylim? Tudiz nova letenka jiz bude bez wizz flex (pokud si ho opet nezaplatim). 

0 Citovat

Mám dojem, že WizzFlex na ní zůstává. Ale musí se vybírat letenka stejně drahá, nebo o něco dražší.

0 Citovat

Ne,wizz flex nepropadne a zustava bez dalsiho poplatku, i pri napr desate zmene. Vyzkouseno mnohokrat. Jen je treba dodrzet cca stejnou uroven ceny letenky, kdyz se to prebookuje na levnejsi letenku, 120% pocitaji z te levnejsi ceny

0 Citovat

Zajimave, diky! A kdyz se to prebookuje na levnejsi letenku, rozdil ve fare propada, nebo jak? A kdyz na drazsi, je mozne rozdil doplatit kreditama? Ja dnes treba zjistil, ze rezervaci pro vice jak 6 osob nelze platit wizz kreditama (a ne, wizz club nehraje roli - zkousel jsem to i kdyz letenky byly kupovany bez wizz klubove slevy).


Edit: to jsem tehdy tu Ukrajinu nemusel rusit, stacilo udelat rebooking a nepropadlo by mi 22EUR. Sakra :-)

0 Citovat

Kdyz to prebookujes na levnejsi letenku,tak rozdil ti propadne,tj 120% dostanes pak jen z te puvodni nove ceny. Kdyz je drazsi,muzes to doplatit kreditem

0 Citovat

Zítřejší ranní lety SXF-LWO i DTM-LWO stále nezrušeny a v prodeji...

0 Citovat

aga.endy napsal(a):

Kdyz to prebookujes na levnejsi letenku,tak rozdil ti propadne,tj 120% dostanes pak jen z te puvodni nove ceny. Kdyz je drazsi,muzes to doplatit kreditem

Velmi dobre vedet, diky! V tomhle pripade ani tak neresim 120% jako o to, abych neprisel o investicni vklad, nebo minimalne 11EUR za flex. Staci posouvat na stale drazsi a drazsi letenky, az jednu zrusi. V tom pripade se 120% bere z te nejnovejsi, nejdrazsi letenky, ne? 

0 Citovat

Qlk napsal(a):

Zítřejší ranní lety SXF-LWO i DTM-LWO stále nezrušeny a v prodeji...

Myslis, ze budu zrusene? Mame k tomu nejake podklady? :-)

0 Citovat

Jen pouze prodlouzeni karanteny ve Lvovske oblasti a spatnou epidemickou situaci. Teoreticky se asi letet muze. Sice zainvestovano nemam, ale neverim, ze to poleti.

0 Citovat

Kazdopadne ctu komentare na FB letiste LWO a vypada to, ze nikdo netusi. Spousta lidi pise, ze maji let zitra do Nemecka, ale netusi zda maji vyrazit na letiste, ze jsou zdaleka :-D Chudaci, nechtel bych..jedes na letisti a tam te wizz vyfuckuje, ze teda neleti :D 

0 Citovat

Dneska neletělo vůbec nic a nevěřím že zítra něco poletí.

Edit: respektive koukám že už dneska...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Dneska neletělo vůbec nic a nevěřím že zítra něco poletí.

Přesně, taky myslím.

0 Citovat

Je treba ale rict, ze Wizz uz to zacina prehanet. Zatim rusil kolem pulnoci alespon..

0 Citovat

Tak máme flex dnes za ojro, jak s tím naložíme? 

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Tak máme flex dnes za ojro, jak s tím naložíme? Třeba KIV, který je dnes z PRG cancel?

Mne zatim wizz flex za 1€ neponuka.. i ked vidim akciu. Vam uz ide?

0 Citovat

To nevím na jakých trasách, ale já ho vidím stále za 11 euro 😀

0 Citovat

Máte někdo zkušenost, že pokud příjde po  večerním checkinu tato hláška, let se uskuteční?

Let je zítra od 6.00 a jestli si dát budíka na 3.30...: ???

Dear ... ,

We would like to raise you attention to the following important information regarding your flight(s) under confirmation code .......

Travel limitations imposed by local authorities to minimize the spread of coronavirus pandemic (COVID-19) are changing dynamically and always require immediate actions. Whenever any decisions are taken by the governments, these are absolutely out of our control and we need to adjust instantly, which might result in last minute changes to your flight or its schedule.

Currently your flight(s) is (are) planned to operate as per original schedule, but unfortunately any last minute restrictions’ modifications or ban extensions can be announced any time and might lead even to cancellation of your flight(s). We are meticulously monitoring the situation and are in close collaboration with the local authorities and airports, and in case of changes we will make sure to notify you as soon as we receive the confirmations, but these might happen very close to the departure time of your flight(s). We kindly ask you to regularly check your e-mail, SMS and WIZZ mobile application messages, our Flight Status function on both website and application, as well as pay attention to official local websites and broadcasts for the updates.



0 Citovat

This promotion applies from 19 June 2020 00.00 till 21 June 2020 23.59 CEST (“Promotional period). The €1 price applies to WIZZ Flex service per flight, per passenger, when purchased with Basic fare ticket when booking on wizzair.com or on the WIZZ mobile app in the Promotional period. The promotion does not apply to group bookings and WIZZ Go, WIZZ Plus & Flex bundle tickets. By purchasing WIZZ Flex service during the Promotional period you acknowledge and accept the above terms and the Terms and conditions of WIZZ Flex.

0 Citovat

Jeste se zeptam - wizz flex umoznuje menit jen datum odletu, nebo i routing?

0 Citovat

Ivo napsal(a):

This promotion applies from 19 June 2020 00.00 till 21 June 2020 23.59 CEST (“Promotional period). The €1 price applies to WIZZ Flex service per flight, per passenger, when purchased with Basic fare ticket when booking on wizzair.com or on the WIZZ mobile app in the Promotional period. The promotion does not apply to group bookings and WIZZ Go, WIZZ Plus & Flex bundle tickets. By purchasing WIZZ Flex service during the Promotional period you acknowledge and accept the above terms and the Terms and conditions of WIZZ Flex.

To by uz malo platit, ale zatim neplati...

0 Citovat

Rosm napsal(a):

Máte někdo zkušenost, že pokud příjde po  večerním checkinu tato hláška, let se uskuteční?

Let je zítra od 6.00 a jestli si dát budíka na 3.30...: ???

Dear ... ,


Ne, klidně to ještě může být zrušeno.

0